Wytwórnia Pasz „LIRA” Sp. z o.o.,
ul. Gen. Chłapowskiego 36 64-010 Krzywiń

Super User
Kategoria:

W sobotę 1 września 2018r.  w Krzywiniu  ponownie zagoszczą biegacze, którzy wystartują w Biegu Liry oraz dzieci i młodzież startujący w Biegu z Chrupką.  W związku z organizacją zawodów  w dniu 01.09.2018 w godzinach 09.00-12.30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku drogi Krzywiń - Lubiń. Trasa biegu głównego (dystans 10 km) będzie przebiegać od startu z siedziby Wytwórni Pasz Lira na ul Chłapowskiego 36 w Krzywiniu, w kierunku Lubinia gdzie na ul. Powstańców w pobliżu świetlicy wiejskiej wyznaczono punkt nawrotowy. Następnie trasa biegu prowadzi z powrotem do Krzywinia w kierunku centrum gdzie na ul. Chłapowskiego przed Rondem wyznaczono drugi punkt nawrotowy. Meta mieścić się będzie na terenie firmy Lira.

Został wyznaczony objazd  przez Wieszkowo i Żelazno.Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie zapraszamy mieszkańców do kibicowania. 

Objazdy

 

 Trasa Biegu Liry

 Czytaj więcej: Uwaga !!!! Utrudnienia w ruchu drogowym

Super User
Kategoria:

Miło nam poinformować, że po raz pierwszy podczas Biegu Liry odbędą się także biegi dla dzieci pod nazwą Bieg z Chrupką. Biegi dziecięce rozpoczną się o 9.00. Wcześniej bo od godz 7.30 należy odebrać pakiety startowe, które będą zawierały pamiątkowe koszulki.

Na każde dziecko które ukończy bieg będzie czekał na mecie kolorowy odlewany medal oraz poczęstunek.

Co ważne udział dzieci w Biegu z Chrupką jest bezpłatny !

 

Poniżej przedstawiamy kategorie i przybliżone dystanse na których będą startować dzieci

 

Junior 1 (1-4 lata)- rocznik 2014-2017, dystans ok. 150 metrów

 

Junior 2 (5-6lata)- roczniki 2012-2013, dystans ok. 300 metrów

 

Junior 3 (7-8 lata)- roczniki 2010-2011, dystans ok 300 metrów

 

Junior 4 (9-10 lata)- roczniki 2008-2009, dystans ok 500 metrów

 

Junior 5 (11-12lat)- roczniki 2006-2007, dystans ok 500 metrów

 

Junior 6 (13-15 lat)- roczniki 2003-2005, dystans ok. 1000 metrów

Podczas biegu w kategorii Junior 1 dziecku może towarzyszyć rodzic lub opiekun, dzieci z pozostałych kategorii biegną same. Do pokonania dystansu nie dopuszcza się używania żadnych pojazdów (np. wózków dziecięcych, wózków biegowych). W pozostałych kategoriach dzieci biorą udział samodzielnie.

Oprócz biegów na dzieci będą czekały liczne atrakcje.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!

Super User
Kategoria:

III Bieg Liry na 10 km, Disco Summer Festival - Sportowo muzyczne zakończenie wakacji w Krzywinu.

1 Września 2018 odbędzie się wyjątkowa impreza sportowo- muzyczna której organizatorem jest Wytwórnia Pasz Lira.

Po roku przerwy Bieg Liry wraca w nowej odsłonie z jeszcze większą ilością atrakcji.

Od godzin porannych królować będzie sport kiedy to wystartują dzieci w wieku 1-15lat w Biegu z Chrupką. Dzieci będą otrzymywać koszulki w pakietach startowych i medale na mecie, a dla najlepszych przygotowano nagrody. Biegi dziecięce będą po raz pierwszy gościć przy okazji Biegu Liry Co ważne dzięki wsparciu firmy Lira udział dzieci w biegach jest bezpłatny .

 Na godz 11.00 zaplanowano start biegu głównego na 10 km, który będzie przebiegał ulicą Chłapowskiego w Krzywiniu i malowniczą, lekko pofałdowaną trasą w kierunku Lubinia.

Bieg zakończy ceremonia nagradzania najlepszych biegaczy, a także tradycyjny już podczas biegu Liry konkurs dla zawodników z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania. Zawodnicy po zakończonych zmaganiach będą mogli posilić się w bogatej strefie finiszera.

Po emocjach sportowych przyjdzie czas na zabawę muzyczną podczas Disco Summer Festival  gdzie wystąpią gwiazdy z Polski i Europy Mario Bischin, Black Biceps, Spontan, Eratox. Wstep na koncert jest bezpłatny.

Patronat nad biegiem objęli Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak i Starosta Powiatu Kościańskiego Bernard Turski.

Organizatorem Biegu Liry jest Wytwórnia Pasz Lira, a partnerami w organizacji są firmy Beniu Sport I PonoKai Sport & Event znani z organizacji takich zawodów jak ChampionMan Duathlon Czempiń, Triathlon Soplicowo czy Bieg Fartucha.

Emocje sportowe i doskonała muzyczna zabawa gwarantowane !!!